Lördag
16 Mar 1 match
Måndag
18 Mar 1 match
Torsdag
21 Mar 1 match
Lördag
23 Mar 1 match
Söndag
24 Mar 1 match
Tisdag
26 Mar 1 match
Torsdag
28 Mar 1 match
Fredag
29 Mar 1 match
Lördag
30 Mar 1 match
Måndag
01 Apr 1 match
Torsdag
04 Apr 1 match
Fredag
12 Apr 1 match
Söndag
14 Apr 1 match
Torsdag
18 Apr 1 match

Valberedningen i Pixbo Wallenstam Innebandy söker styrelseledamotkandidat till föreningens kassörsroll

20 mars 2019 15:00
KLUBBEN

Valberedningen i Pixbo Wallenstam (PW) Innebandy söker en styrelseledamot till föreningens kassörsroll inför det nya verksamhetsåret, 2019/2020. Vi vill gärna komma i kontakt med dig som vill ansöka, tipsa eller hjälpa oss att hitta kandidater för arbete i föreningens styrelse som kassör.

Arbetet i PWs styrelse kommer att ge dig möjligheter och fina förmåner, där främsta belöningen är att få vara en del av en visionär, social, härlig och modern inkluderande förening med ett gott hjärta. Ditt engagemang och din kompetens kommer att bidra till att du enkelt kan ta del av all övrig erfarenhet som finns, vilket även stärker både ditt och vårt lärande i den dynamiska organisationen.


Visionen för Pixbo Wallenstams är att vara en av världens bästa innebandyklubbar med stort socialt ansvar och med en bred barn- och ungdomsverksamhet såväl som en elitverksamhet.

Läs hela annonsen här >